Warszawa. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. I choć z pewnością wzbudza różne, często sprzeczne uczucia, jedno trzeba przyznać – dynamika zmian, jakie się dzieją w naszym mieście stołecznym, zachwyca.

Młodzi czytelnicy pewnie nawet nie zdają sobie sprawy z faktu, jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Warszawa z miasta szarego, zniszczonego i smutnego, stała się prawdziwie europejską stolicą, którą zachwycają się obcokrajowcy zaskoczeni tym, jak pięknie rozwija się to miasto.

W Warszawie, tak samo, jak w każdym innym mieście, aby coś mogło się wydarzyć, niezbędny jest przetarg. Niezależnie czy chodzi o budowę mieszkań, sprzątanie ulic czy przywożenie dzieci ze szkoły. Nic jednak dziwnego, biorąc pod uwagę wielkość tego miasta, że przetargów jest zdecydowanie więcej niż w innych miastach. No i równie oczywistym jest to, że konkurencja też jest większa.

Kupić dom w Warszawie to bardzo droga inwestycja. W nieco niższych kwotach, poniżej 5 tys. zł/mkw., czekają na nowych właścicieli domy w inwestycjach deweloperskich zlokalizowanych w Markach , Ząbkach, Zielonce, Rembelszczyźnie, czy Ożarowie Mazowieckim. Podpisując jednak umowę warto wcześniej sprawdzić dewelopera, aby nie okazało się, że kupujemy same ściany.

W Polsce funkcjonuje kilka rodzajów postępowań, które można nazwać przetargiem. Najpopularniejszym z pewnością jest przetarg nieograniczony. Cóż to oznacza? Nic innego jak to, że do przetargu stanąć może każdy kto czuje się na siłach i uważa, że jest w stanie zrealizować powierzone mu zadanie.

Nasza stolica to bez wątpliwości wyjątkowe miasto, chociażby ze względu na fakt, jak skrajne emocje wzbudza. Nie można jej odmówić ani urody, ani dynamicznych zmian, które sprawiają, że z pewnością nie zostajemy w tyle w stosunku do innych dużych miast w Europie.