O Krakowie mówi się, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i z pewnością dla wielu tak jest. Na pewno może się ono podobać zarówno Polakom, jak i turystom spoza granic Polski. Na szczęście włodarze Krakowa nie osiedli na laurach i ciągle starają się zmieniać miasto, ułatwiać życie zarówno mieszkańcom, jak i turystom, którzy tłumnie przyjeżdżają, aby zobaczyć smoka czy spędzić miło czas na krakowskim rynku.

Nic więc dziwnego, że plany mogły stać się rzeczywistością, potrzebny jest ktoś, kto tychże zmian dokona. Dlatego też wiele jest ogłoszeń dotyczących aktualnych przetargów na zamówienia publiczne.

Kto może stanąć do przetargu? Każdy, kto jest w stanie zrealizować powierzone mu zadanie, ma ku temu odpowiednie umiejętności i możliwości, a przy okazji cena, jakiej zażąda za wykonanie powierzonego zadania będzie opłacalna dla miasta. Dlatego też osoby, które mają ochotę na stanięcie do przetargu, powinny bacznie obserwować ogłoszenia, które pojawiają się w Zarządzie Budynków Komunalnych lub na stronach internetowych.

Z całą pewnością Kraków zmienia się z dnia na dzień. To, co możemy zobaczyć dziś w niczym nie przypomina miasta sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat. Oczywiście, każda zmiana wymaga czasu, więc nie można wymagać, że coś się stanie samo i nagle. Jak to mówi najsłynniejsza aktualnie polska trenerka: „Nic się samo nie wydarzy”. Chcesz mieć wpływ na zmiany w Krakowie? Stań do przetargu.

Uwaga: Na wymianę pokrycia dachowego wymagane jest jedynie zgłoszenie w Starostwie Powiatowym. Jeżeli wymieniając dachy przy okazji remontu planowana jest zmiana jego konstrukcji (wymieniane stropy), podwyższenie budynku, adaptacja nieużytkowego poddasza na cele mieszkalne, dobudowanie dodatkowych pomieszczeń albo wstawienie okien połaciowych to pozwolenie na budowę jest niezbędne.

Tak jak Żwirownia Mosina koło Poznania.