Od czasu do czasu narzekamy na to, że w naszym kraju niewiele się dzieje, powstaje niewiele nowych miejsc pracy, itp. Często nie zauważamy, jak wiele inwestycji państwowych powstaje wokół. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie od razu Kraków zbudowano i na efekty tego, co dzieje się teraz wokół nas trzeba będzie chwileczkę – czasami dłuższą, czasami krótszą – poczekać.

Doskonałym przykładem na inwestycję państwową, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem, są autostrady. Z niemałą zazdrością spoglądamy na naszych bogatszych, zachodnich sąsiadów, którzy autostradami śmigają aż miło. My, naszymi odcinkami śmigać też możemy, miło, choć drogo. Wciąż jednak oczekujemy, że sieć autostrad będzie przecinała cały kraj i autostradą będziemy mogli dostać się od Zakopanego aż po Sopot.

Kolejną inwestycją, która wzbudzała niemałe kontrowersje są, – tak, tak, wszyscy wiemy – stadiony budowane przy okazji Euro 2012. Z jednej strony nie chcieliśmy się skompromitować na oczach całej Europy, ale z drugiej… No cóż, wielu z nas uważa, że te pieniądze można było wykorzystać zdecydowanie lepiej. Na przykład, przy budowie wspomnianych wyżej autostrad, zamiast skupić się na inwestycjach takich jak budowa konstrukcji stalowych czy budowanie hal energooszczędnych.

Nie ma wątpliwości, że inwestycje państwowe są sprawą, która ciągle podlega wielu dyskusjom. Nic w tym dziwnego, w końcu to pieniądze „nas wszystkich”, dlatego chętnie o tym rozmawiamy i chcielibyśmy mieć wpływ na to, na co zostają one wydane. No ale przecież kto, jak nie my, wie czego potrzebujemy.

Oferta badań geotechnicznych gruntów: www.geosfera-wroclaw.pl/oferta.html