Mierząca ponad cztery kilometry najpopularniejsza ulica Łodzi biegnie pomiędzy Placem Wolności a Placem Niepodległości. Jest punktem centralnym wokół którego rozbudowało się miasto. Najpierw powstawały budynki, później rozwinęła się sieć handlowa, gastronomiczna, aż w końcu turystyczna. Wybudowanych zostało wiele ośrodków dających możliwość wygodnego pobytu w Łodzi ( źródło: Łódź – noclegi i rezerwacje w portalu Meteor ). Dziś ulica ta stanowi wizytówkę miasta.

Wzdłuż deptaka można znaleźć wszystko. Powstałe tam restauracje, kawiarnie, puby, czy kluby biją się o każdego klienta, przykuwając jego uwagę atrakcyjnym wnętrzem, promocjami czy darmowymi zakąskami. Podczas wakacji każdy lokal rozkłada ogródek, aby turyści i mieszkańcy mogli przez chwilę odpocząć pod gołym niebem i delektować się schłodzonymi napojami. Wieczorem ogródki są oświetlane na rożne kolory, co czyni ulicę jeszcze bardziej wyjątkową. Kolejną atrakcją jaką napotkać można na tej długiej alejce jest przejażdżka rikszą lub tram busem, podczas której zwiedzić można wszystkie pomniki znajdujące się w mieście. Reprezentacyjna ulica Łodzi jest najdłuższą ulicą handlową na terenie nie tylko Polski, a i Europy. To miejsce tętni życiem 24 godziny na dobę, ze względu na położenie, atrakcyjność i rozwiniętą siecią handlowo-gastronomiczną. Tutaj każdy turysta o każdej porze dnia i nocy znajdzie coś dla siebie. Salony urody, tatuażu, sklepiki, lodziarnie, sklepy odzieżowe, kluby, puby to nie wszystko co można znaleźć na tej ulicy.

Łódź szczególnie przypadnie do gustu osobom interesującym się charakterystyczną, industrialną architekturą miasta. Zapraszamy do zwiedzania i odszukiwania ciekawych i intrygujących elementów zabudowy tzw. murali ponieważ Łódź właśnie, słynie z tego rodzaju detali upiększających miasto.