Coraz więcej buduje się domów w zabudowie szeregowej, najchętniej stawiane są one na obrzeżach miast. Metraż takich domów jest, w porównaniu do lat poprzednich, coraz mniejszy. Jest to związane z tym, że deweloperzy chcą zyskać klientów, których możliwości finansowe są ograniczone.

szeregowy Oczywiście najczęściej spotyka się domy w zabudowie szeregowej na terenach graniczących z aglomeracjami. Metraż takich domów osiąga przeciętnie 150 m kw, choć w obrębie Warszawy ta średnia jest nieco wyższa. Jeśli chcemy kupić segment w optymalnej cenie, to warto skupić się na ofertach dotyczących domów oddalonych nieco od miasta. Oczywiście nie zawsze to rozwiązanie jest nam na rekę, biorąc jednak pod uwagę to, że powietrze w takich miejscach jest mniej zanieczyszczone, taka inwestycja wydaje się całkiem sensowna.

Z sondaży wynika, że najwięcej segmentów buduje się w obrębie aglomeracji trójmiejskiej, wrocławskiej oraz warszawskiej. Najdroższe domy tego typu oferuje się w Krakowie i Warszawie.

Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej są świetnym rozwiązaniem w przypadku wąskich działek, gdy chce się maksymalnie wykorzystać jej teren. Poszczególne segmenty budynku są rozdzielone ścianą ogniową. Jeśli nie przeszkadza Ci bliskie sąsiedztwo innych rodzin, a marzysz o własnym domu, w którym będziesz mieć sporo przestrzeni, to pomysł inwestycji w segment jest godny przemyślenia. Do swojej dyspozycji będziesz mieć też ogród oraz taras.

Warto też zwrócić uwagę na to, że wiele projektów takich domów jest opracowywanych przez wysokiej klasy specjalistów. Doskonale wiedzą oni, jak stworzyć projekt domu, który będzie zapewniał wiele wygód swoim mieszkańcom i będzie przede wszystkim funkcjonalny oraz zwracający uwagę interesującą architekturą.